Nový projekt

Aktuality

25. 3. 2024
V našem Libereckém projektu družstevní výstavby Zahrada Gallas můžete bydlet s rodiči, a přitom každý ve svém.
18. 3. 2024
Využijte do 30. 6. 2024 speciální úrokovou sazbu 3, 99 %
8. 3. 2024
Snižujeme úrok na 4,29 % a tím i měsíční splátky
20. 2. 2024
Zahrada Gallas se posouvá do další etapy výstavby. Zatím co u obou prvních domů SO11 a SO12 běží všechno podle plánu, uvolnili jsme do prodeje další bytový dům SO17.
3. 1. 2024
Přijměte naše vřelé pozvání na den otevřených dveří našeho projektu Zahrada Gallas, kde si můžete prohlédnout vzorový byt 2+kk realizovaný libereckou firmou CASTER Design.
29. 10. 2023
Máme pro vás skvělé novinky! Naš družstevní bytový projekt "Zahrada Gallas" se chystá proměnit v opravdovou zahradu. Již jsme dokončili plány a připravujeme se na jejich realizaci. Chcete vědět, jak bude naše zahrada vypadat? Prohlédněte si naše nové vizualizace.
13. 10. 2023
5. října 2023 proběhl den otevřených dveří, během kterého jsme prezentovali kompletně vybavený vzorový byt. Návštěvníkům jsme také představili aktuální fázi výstavby našeho projektu družstevní výstavby nazvaného "Zahrada Gallas".
16. 8. 2023
Pro nové členy družstva, kteří uzavřou smlouvu do konce roku 2023 máme garantovanou výši úrokové sazby 4,89 % p. a. na prvních 5 let splácení.
23. 6. 2023
Na několik skupin jsme museli rozdělit zájemce o den otevřených dveří našeho projektu Zahrada Gallas v Liberci. Návštěvníky jsme seznámili nejen s tím jak stavba vypadá nyní, ale mohli si také prohlédnout 3D model celé budoucí zástavby a přímo na místě si mohli nechat spočítat model družstevního financování s ohledem na jejich konkrétní finanční možnosti.
18. 4. 2023
První dva domy našeho projektu už nám rostou před očima. Všechno běží podle plánu takže byty v této etapě projektu budeme předávat jejich obyvatelům již v příštím roce. Jsme rádi, že roste i zájem o družstevní byty jako o jednu z dostupnějších forem bydlení.
16. 2. 2023
15. 2. 2023 proběhla na ČT 24 debata o aktuálním stavu a dostupnosti bydlení v České republice. Debaty se zúčastnil i Mgr. Martin Kroh, který patří k vrcholovému týmu našeho projektu.
12. 1. 2023
Náš projekt vzbuzuje zájem nejen klientů, ale čím dál častěji i medií. Další článek o našem projektu družstevní výstavby Zahrada Gallas vyšel v deníku Mladá fronta dnes.
11. 1. 2023
V libereckém bytovém projektu Zahrada Gallas bude i druhá etapa družstevní. Na místě bývalé textilní továrny plánuje developer postavit přes 300 bytů. Práce začaly loni v říjnu, původně se s družstevní výstavbou počítalo u prvních čtyř domů, u dalších tří developeři zvažovali, zda byty nabídnout do vlastnictví.
11. 1. 2023
Nevábná část Liberce se mění v moderní čtvrť. Na Františkově vyrůstá šest bytových domů, jejichž vzhled připomene prvorepublikové činžovní budovy. Zájem o bydlení je už nyní velký.
26. 12. 2022
Liberec, 12. prosince 2022 – Vysoká inflace se podle ekonomů udrží ještě nejméně dva roky. Základní sazba úroků pro hypotéky se vyšplhala nad 6 %, celkové náklady pro držitele hypotéky, tzv. RPSN dosahují běžně až sedmi procent. Projekt Zahrada Gallas už teď ale nabízí díky spolupráci s bankami dlouhodobě úrok 6,5 % ročně. Kvůli inflaci a vysokým hypotékám klesají developerům prodeje bytů do osobního vlastnictví, zájem o družstevní bydlení ale stoupá. Potvrzuje to i projekt rodinného družstevního bydlení v libereckém Františkově, který jen za tři měsíce rezervoval téměř polovinu bytů.
20. 10. 2022
Liberec, 18. října 2022–V původně průmyslové části Liberce, na Františkově bude v příštích letech rušno. Dnes začala v nevzhledném brownfieldu položením základního kamene výstavba bytových domů pod názvem Zahrada Gallas, která nabídne především byty pro rodiny s dětmi. Zarostlou plochu se zbytky starých budov nahradí do dvou let první etapa družstevního bydlení, která svým názvem odkazuje k historii a zakladateli čtvrti hraběti Franzi Clam-Gallas. Patronkou projektu se stala jeho pravnučka Agathe Maria Széchényi, která věnovala do zakládající schránky pamětní medaili.
3. 8. 2022
Zbourali jsme původní budovy na pozemku a začínáme stavět. Naším novým družstevním projektem je první etapa bytových domů v Liberci s názvem Zahrada Gallas. Výstavba, kterou navrhlo prestižní anglické architektonické studio Chapman Tailor vychází z blízkých prvorepublikových vil. Název odkazuje k historii, kterou před více než třemi a půl staletími začal ´psát´ František Ferdinand Gallas, hrabě a vévoda, který obec Františkov založil.Fotogalerie výstavbyKontaktní formulář