Aktuality

20. 10. 2022

Liberec, 18. října 2022–V původně průmyslové části Liberce, na Františkově bude v příštích letech rušno. Dnes začala v nevzhledném brownfieldu položením základního kamene výstavba bytových domů pod názvem Zahrada Gallas, která nabídne především byty pro rodiny s dětmi. Zarostlou plochu se zbytky starých budov nahradí do dvou let první etapa družstevního bydlení, která svým názvem odkazuje k historii a zakladateli čtvrti hraběti Franzi Clam-Gallas. Patronkou projektu se stala jeho pravnučka Agathe Maria Széchényi, která věnovala do zakládající schránky pamětní medaili.

3. 8. 2022

Zbourali jsme původní budovy na pozemku a začínáme stavět. Naším novým družstevním projektem je první etapa bytových domů v Liberci s názvem Zahrada Gallas. Výstavba, kterou navrhlo prestižní anglické architektonické studio Chapman Tailor vychází z blízkých prvorepublikových vil. Název odkazuje k historii, kterou před více než třemi a půl staletími začal ´psát´ František Ferdinand Gallas, hrabě a vévoda, který obec Františkov založil.

Fotogalerie výstavby

Kontaktní formulář

Chtěli byste získat informace o projektech družstevní bytové výstavby nebo bezplatný model družstevního financování na míru přímo vám? Stačí když vyplníte formulář a my se vám ozveme, nebo se ozvěte vy nám na tel. 737 222 302 nebo e-mail bydlenisprirodou@sbdpraha.cz.

    captcha