Financování

Družstevní výstavba bytů je zpět a díky způsobu financování opět roste její popularita. Pro získání družstevního bytu nemusíte nikomu dokládat výši příjmů, protože nepotřebujete úvěr ani hypotéku. Na pořízení vlastního bydlení vám stačí mít naspořeno 25 % z ceny bytu a 35 000 Kč jako jednorázový členský příspěvek do bytového družstva.

Pro každý jednotlivý projekt zakládáme samostatné bytové družstvo. Vy jako jeho členové pak sami rozhodujete o tom, kdo vás bude zastupovat, kdo vám bude vykonávat správu, vést účetnictví a zda si po splacení úvěru na výstavbu bytového domu převedete byty do osobního vlastnictví.

Svůj podíl v bytovém družstvu „svůj byt“, můžete kdykoli prodat, a to i v době kdy není zcela splacen úvěr bytového družstva na stavbu bytového domu.

Jak funguje družstevní financování?

 

Je to poměrně jednoduché. Dům staví bytové družstvo. Vy na začátku zaplatíte jednorázový členský příspěvek 35 000 Kč a stanete se jedním z jeho členů. Budete tedy vlastníkem podílu v bytovém družstvu, které vlastní bytový dům. Následně uhradíte minimálně 25 % z ceny bytu, který jste si v domě vybrali a zbytek ceny vašeho bytu budete splácet formou anuitních splátek od převzetí bytu po dobu 30 let.

V porovnání s bytem pořízeným na hypotéku nemusíte prokazovat příjmy, nejste jako osoba dlužníkem a svůj podíl v družstvu (byt) můžete kdykoli za úplatu převést na někoho jiného. Oproti nájemnímu bydlení neplatíte peníze majiteli bytu, ale každou splátkou roste váš družstevní podíl (osobní majetek). Na konci období zůstane zcela splacený byt. Bez ohledu na to jestli v něm budete bydlet vy, jestli ho zdědí například vaše děti nebo jestli v něm bude bydlet někdo, komu jste byt již dávno prodali.

Pokud máte nějaké otázky, napište nám bydlenisprirodou@sbdpraha.cz nebo nám zavolejte na 737 222 302

Na nejčastější otázky vám odpovíme rovnou.

Kdo je tedy dlužníkem úvěru, kterým je doplacen zbytek mého bytu?

Úvěr na stavbu celého bytového domu si bere bytové družstvo, jehož členem se na začátku stanete. Úvěr tak není svázán s vámi, ale s bytem, ve kterém budete bydlet. Pokud se časem rozhodnete, že chcete bydlet někde jinde, můžete svůj byt za dohodnutou úplatu kdykoli přenechat někomu jinému i před jeho splacením.

Komu patří byt, ve kterém budu bydlet?

Všechny byty v bytovém domě jsou majetkem bytového družstva. Vy budete jeho členem, a tím i spoluvlastníkem celého domu. Po splacení úvěru se zpravidla členové družstva dohodnou na tom, že si byty převedou do osobního vlastnictví.

Co když zaplatím na začátku více než 25 % z ceny bytu?

To je samozřejmě možné, vaše anuitní měsíční splátka za byt pak bude o poměrnou část nižší.

Co když nemám naspořeno celých 25 % z ceny bytu?

I tady můžeme najít řešení. Tuto počáteční investici lze získat například úvěrem ze stavebního spoření. Se sjednáním takového úvěru vám rádi pomůžeme.

Jaká bude celková měsíční platba za byt?

Celková měsíční platba se odvíjí od ceny vybraného bytu, výše počáteční platby, cen energií a služeb. Model financování, a s tím i celkovou měsíční platbu vám proto rádi spočítáme přímo na míru. Finanční model od nás dostanete zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Stačí, když vyplníte formulář, viz níže.

30 let je dlouho, co když jsem třeba důchodce?

Nevadí, váš i nesplacený byt můžete kdykoli převést na někoho dalšího. Třeba zdarma na děti nebo za úplatu na někoho třetího.

Podívejte se na videozáznam našeho online semináře, který proběhl na začátku dubna. Najdete v něm porovnání různých forem pořízení bytu, modelový příklad výpočtu splátek a mnoho dalších zajímavých informací o projektu V Zahrádkách Plzeň.se mi jeden z bytů. Co a kdy budu platit a kdy můžu bydlet?

Líbí se mi jeden z bytů. Co bude následovat?

Krok 1.

Spojte se s námi. Využijte například formulář pod textem nebo kontakty dole na stránce.

Krok 2.

Ozve se vám některá z našich specialistek a projde s vámi všechny podrobnosti k vybranému bytu, vytvoří vám model financování dle vašich aktuálních možností a odpoví na všechny dotazy.

Krok 3.

Připravíme rezervační smlouvu na základě které, zaplatíte první část platby ve výši 100 000 Kč jako rezervační poplatek a připravíme přihlášku do družstva abyste se mohli stát jeho členem.

Krok 4.

Budete vyzváni k úhradě jednorázového členského podílu 35 000Kč a 25% ceny bytu (mínus rezervační poplatek který vám započítáme).

Krok 5.

Po splnění všech těchto kroků dostanete od družstva smlouvu o budoucí smlouvě nájemní a můžete sledovat, jak pokračuje stavba bytového domu a čekat na informaci od družstva, že se blíží předání bytu.

Krok 6.

Na začátku roku 2021 vám předáme byt, uzavřeme s vámi nájemní smlouvu s předpisem měsíčních úhrad, ve kterém jsou kromě nákladů na režii domu zahrnuté i měsíční splátky zbývající anuity.

 

Model financování pro vás připravíme zdarma, nezávazně a individuálně s ohledem na vaše aktuální finanční možnosti. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře, telefonu nebo kanceláře v Plzni a Praze. Takto jsme pomohli už skoro dvěma tisícům spokojených klientů po celé České republice.

Tel: 737 222 302

e-mail: bydlenisprirodou@sbdpraha.cz

Kontaktní formulář

Chtěli byste získat informace ov projektech družstevní bytové výstavby nebo bezplatný model družstevního financování na míru přímo vám? Stačí když vyplníte formulář a my se vám ozveme, nebo se ozvěte vy nám na tel. 737 222 302 nebo e-mail bydlenisprirodou@sbdpraha.cz.