Družstevní výstavba bytů je zpět a díky způsobu financování opět roste její popularita. Budoucí uživatel bytu si nemusí brát úvěr ani hypotéku, nepotřebuje nikomu dokazovat výši příjmů a na pořízení bydlení mu stačí mít naspořeno pouze 25 % z ceny bytu + 35 000 Kč jako jednorázový členský příspěvek do bytového družstva.  

Jak vlastně funguje družstevní financování?

Je to poměrně jednoduché. Na začátku zaplatíte jednorázový členský příspěvek 35 000 Kč a stanete se jedním z členu bytového družstva, které staví bytový dům. Následně uhradíte minimálně 25 % z ceny bytu, který jste si v domě vybrali a zbytek budete splácet formou anuitních splátek od převzetí bytu po dobu 30 let.

 V porovnání s bytem pořízeným na hypotéku nemusíte prokazovat příjmy, nejste jako osoba dlužníkem a družstevní byt můžete kdykoli za úplatu převést na někoho jiného. Oproti nájemnímu bydlení neplatíte peníze majiteli bytu, ale každou splátkou roste váš osobní majetek. Na konci období vám zůstane zcela splacený byt.

Nějaké otázky? Na ty nejčastější vám odpovíme rovnou.

 • Kdo je tedy dlužníkem úvěru, kterým je doplacen zbytek mého bytu?

Úvěr na stavbu celého bytového domu si bere bytové družstvo, jehož členem se na začátku stanete. Úvěr tak není svázán s vámi, ale s bytem, ve kterém budete bydlet. Pokud se časem rozhodnete, že chcete bydlet někde jinde, můžete svůj byt za dohodnutou úplatu kdykoli přenechat někomu jinému i před jeho splacením.

 • Komu patří byt, ve kterém budu bydlet?

Všechny byty v bytovém domě jsou majetkem bytového družstva. Vy budete jeho členem, a tím i spoluvlastníkem celého domu. Po splacení úvěru se zpravidla členové družstva dohodnou na tom, že si byty převedou do osobního vlastnictví. 

 • Co když zaplatím na začátku více než 25 % z ceny bytu?

To je samozřejmě možné, vaše anuitní měsíční splátka za byt pak bude o poměrnou část nižší.

 • Co když nemám naspořeno celých 25 % z ceny bytu?

I tady můžeme najít řešení. Tuto počáteční investici lze získat například úvěrem ze stavebního spoření. Se sjednáním takového úvěru vám rádi pomůžeme. 

 • Jaká bude celková měsíční platba za byt?

Celková měsíční platba se odvíjí od ceny vybraného bytu, výše počáteční platby, cen energií a služeb. Model financování, a s tím i celkovou měsíční platbu vám proto rádi spočítáme přímo na míru. Finanční model od nás dostanete zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Stačí, když vyplníte formulář, viz níže. 

 • 30 let je dlouho, co když jsem třeba důchodce?

Nevadí, váš i nesplacený byt můžete kdykoli převést na někoho dalšího. Třeba zdarma na děti nebo za úplatu na někoho třetího.

Podívejte se na videozáznam našeho online semináře, který proběhl na začátku dubna. Najdete v něm porovnání různých forem pořízení bytu, modelový příklad výpočtu splátek a mnoho dalších zajímavých informací o projektu V Zahrádkách Plzeň.se mi jeden z bytů. Co a kdy budu platit a kdy můžu bydlet?

 

Líbí se mi jeden z bytů. Co bude následovat?

 • Krok 1.

Spojte se s námi. Využijte například formulář pod textem nebo kontakty dole na stránce.

 • Krok 2.

Ozve se vám některá z našich specialistek a projde s vámi všechny podrobnosti k vybranému bytu, vytvoří vám model financování dle vašich aktuálních možností a odpoví na všechny dotazy.

 • Krok 3.

Připravíme rezervační smlouvu na základě které, zaplatíte první část platby ve výši 100 000 Kč jako rezervační poplatek a připravíme přihlášku do družstva abyste se mohli stát jeho členem.

 • Krok 4.

Budete vyzváni k úhradě jednorázového členského podílu 35 000Kč a 25% ceny bytu (mínus rezervační poplatek který vám započítáme).

 • Krok 5.

Po splnění všech těchto kroků dostanete od družstva smlouvu o budoucí smlouvě nájemní a můžete sledovat, jak pokračuje stavba bytového domu a čekat na informaci od družstva, že se blíží předání bytu.

 • Krok 6.

Na začátku roku 2021 vám předáme byt, uzavřeme s vámi nájemní smlouvu s předpisem měsíčních úhrad, ve kterém jsou kromě nákladů na režii domu zahrnuté i měsíční splátky zbývající anuity.

 

Model financování pro vás připravíme zdarma, nezávazně a individuálně s ohledem na vaše aktuální finanční možnosti. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře, telefonu nebo kanceláře v Plzni a Praze. Takto jsme pomohli už skoro dvěma tisícům spokojených klientů po celé České republice.

Tel: 737 222 302

e-mail: bydlenisprirodou@sbdpraha.cz

Máte zájem o bližší informace?

Ve formuláři se vyskytuje několik chyb.
Prosím opravte je, poté můžete pokračovat

Chyba při odesílání zprávy

Děkujeme za zprávu!
Budeme Vás v brzké době kontaktovat.