O projektu

Naše družstevní byty jsou součástí projektu Nová Tesla. Tento městský brownfield dnes ožívá moderním a komfortním bydlením pro všechny generace. Bytové domy vyrůstají na místě bývalé továrny Tesla Pardubice, která byla součástí města od roku 1922. Na jejím místě nyní vzniká nová obytná čtvrť s náměstím, obchodním centrem a dostatečným počtem parkovacích stání.

V této čtvrti postupně najdete obchod s potravinami i kavárny s posezením pod korunami stromů na novém náměstí. Nedaleko je základní i mateřská škola a kousek vedle přes ulici Kyjevská stojí nemocnice. Do centra Pardubic dojdete za zábavou a sportovním vyžitím během 15 minut příjemnou procházkou podél řeky. Kousek od nového areálu je také zastávka hromadné dopravy odkud se pohodlně dostanete na vlakové nádraží. Cesta přímým vlakem do Prahy vám potom nezabere více než jednu hodinu.

Vybírat můžete z 34 bytů o velikosti 1+kk, 2+kk a 3+kk. Součástí každého z bytů je balkón a v nejvyšším podlaží pak terasa. Parkování, jež bude sloužit jak rezidentům, tak návštěvám, bude v suterénu v každém z bytových domů nebo jeho těsné blízkosti. Ke každému bytu náleží sklep.

„Znovuvyužití brownfieldu je cesta k udržitelnému rozvoji města. Je nám ctí podílet se na obnově areálu pardubické Tesly. Navrhujeme novou čtvrť s odkazem na industriální minulost, rozvíjíme tradiční městskou strukturu vkládáním nových ulic, náměstí a pobytových ploch. Vytváříme podmínky pro kvalitní a dostupné bydlení spojené s výhodami lokality, jakými jsou nové dopravní napojení, přítomnost občanské vybavenosti či docházková vzdálenost historického centra,“

Lukáš Pavlík a Tomáš Med ze společnosti Med Pavlík architekti s. r. o.

Pokud s námi chcete v Pardubicích bydlet, nepotřebujete mít naspořenou celou částku ceny bytu a nemusíte si brát hypotéku se závazkem na celý život. Projekt je stavěn formou družstevní bytové výstavby, což přináší řadu výhod, mezi které patří zejména:

 • Ekonomická dostupnost – díky družstevní formě výstavby vám k pořízení bydlení stačí pouze 25 % z ceny bytu a po individuální konzultaci většinou najdeme řešení i pro ty, kdo mají k dispozici ještě méně. (videozáznam webináře o financování družstevního bytu)
 • Byty jsou vhodné pro seniory, mladé rodiny i singles – úvěr si bere bytové družstvo, nepotřebujete tedy hypotéku, i senior získává financování se splatností 30 let.
 • Družstevní byt můžete snadno převést na někoho jiného – družstevní podíl lze snadno a rychle převést na třetí osobu.
 • Družstevní byt je také vhodný jako investice – byty lze podnajímat třetím osobám a nastavením výše vlastního vkladu lze optimalizovat výši měsíčních nákladů.

Výstavba projektu začne v lednu 2021, ale už nyní nás můžete kontaktovat prostřednictvím formuláře viz níže, na telefonu 737 222 302 nebo e-mailem bydlenisprirodou@sbdpraha.cz. Ukážeme vám dispozice bytů, ceny a probereme s vámi model financování dle vašich možností.

 

Bydlení v družstevním bytě je levnější než nájem a výhodnější než byt v osobním vlastnictví s hypotékou.

Nájemní byt

 1. Nepotřebujete počáteční vklad mimo kauci.
 2. Nepotřebujete úvěr ani hypotéku.

Vlastní byt s hypotékou

 1. Od začátku jste vlastníkem bytu.
 2. Po vypořádání s bankou můžete byt prodat.
 3. Splátkami úvěru roste váš majetek

Družstevní byt

 1. Od začátku jste vlastníkem podílu.
 2. Podíl můžete kdykoli prodat (bez vypořádání s bankou).
 3. Splátkami roste váš majetek.
 4. Nepotřebujete splňovat podmínky pro hypotéku nebo úvěr.
 5. Nejste dlužníkem úvěrové smlouvy, i když využíváte výhody úvěru.
 6. Pro někoho může být zajímavé, že není uvedený v katastru nemovitostí jako majitel bytu.

Galerie 

Model financování pro vás připravíme zdarma, nezávazně a individuálně s ohledem na vaše aktuální finanční možnosti. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře, telefonu nebo e-mailu. S dostupným bydlením jsme pomohli již téměř dvěma tisícům klientů po celé České republice. Rádi pomůžeme i vám.

Tel: 737 222 302

e-mail: bydlenisprirodou@sbdpraha.cz

Kontaktní formulář

Chtěli byste získat informace o projektech družstevní bytové výstavby nebo bezplatný model družstevního financování na míru přímo vám? Stačí když vyplníte formulář a my se vám ozveme, nebo se ozvěte vy nám na tel. 737 222 302 nebo e-mail bydlenisprirodou@sbdpraha.cz.

  captcha